Millî Savunma Bakanı Güler, Bahriyelilerle

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Millî Savunma Bakanı Güler, Bahriyelilerle

Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu ile yeni yılın son gününde Mehmetçiklerle bir araya gelmeye devam ediyor.

Adana’daki 10’uncu Tanker Üs Komutanlığının ardından Doğu Akdeniz’de görev yapan TCG GÖKOVA fırkateynini ziyaret eden Bakan Güler ve beraberindeki TSK Komuta Kademesi, kahraman denizcilerimizin yeni yılını kutladı. Bahriyelilere hitaben bir konuşma yapan Bakan Yaşar Güler, şunları söyledi:

Değerli Silah ve Mesai Arkadaşlarım, Kahraman Denizciler, Sizlerle bir arada bulunmaktan büyük bir memnuniyet duyuyor, sizleri sevgiyle selamlıyorum.

Millî Savunma Bakanlığı olarak görevlerimizi üstün bir gayret ve özveriyle yerine getirmenin haklı gururuyla 2023 yılını geride bırakırken 2024 yılına yeni umutlarla girmenin heyecanını yaşıyoruz. Yeni yılda da görev ve sorumluluklarımızı yine azimle yerine getirmeye devam edeceğiz. Bu vesileyle yeni yılınızı en içten dileklerimle kutluyor; ailelerinizle birlikte hepinize sağlık, esenlik ve başarılar temenni ediyorum. Değerli Bahriyeliler, Önceki yıllarda olduğu gibi 2023 yılı da bölgemizde ve dünyada çok yönlü gelişmelerin yaşandığı, artan risk ve tehditler nedeniyle güvenlik ortamının hızlı ve sürekli olarak değiştiği bir yıl olmuştur. Böylesine zorlu bir yılda Millî Savunma Bakanlığımız; devletimizin bekası, ülkemizin ve asil milletimizin güvenliği için tüm faaliyetlerini azim ve kararlılıkla sürdürmüştür.

Bu kapsamda şanlı ordumuz; son bir asrın en kapsamlı, en yoğun ve en etkili faaliyetlerini gerçekleştirerek özellikle terörle mücadelede destansı başarılar elde etmiş ve terör örgütünün hareket kabiliyetini bitme noktasına getirmiştir. Mehmetçiğin karşısında aciz kalan, çaresizliğe mahkûm olan teröristler, artık son çırpınışlarını vermektedir. Maalesef 22 Aralık’ta Pençe Harekâtı bölgesinde, 23 Aralık’ta ise Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde çıkan çatışmalarda 12 kahraman evladımız şehadet makamına ulaştı.

Şehit olan silah arkadaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, kederli ailelerine ve asil milletimize başsağlığı diliyorum. Vatan ve bayrak aşkıyla canlarını feda eden kahraman şehitlerimizin aziz hatıralarına sahip çıkacak; onların bizlere emaneti olan değerli ailelerinin daima yanında olacak; fedakârlıklarını şükran ve minnetle yâd edeceğiz.

Şehitlerimizin kanları yerde bırakılmadı

Son teröristi de etkisiz hâle getirme iradesiyle sürdürdüğümüz mücadelemizde bugüne kadar şehitlerimizin kanları yerde bırakılmadı, bundan sonra da bırakılmayacak; başta şehit ve gazilerimizin kıymetli aileleri olmak üzere tüm sevenlerinin gözyaşlarının hesabı soruldu, sorulacaktır.

Bilinmelidir ki kim destek verirse versin, eli kanlı teröristler bu coğrafyadan yok olup gidinceye kadar operasyonlarımız; artan bir etki, yoğun bir baskı ve taarruzi bir anlayışla devam edecektir.

Hiçbir terörist, kahraman Mehmetçiğin çelik yumruğu altında ezilmekten kurtulamayacaktır.

Siz kahraman silah arkadaşlarımın, gerektiğinde canlarını feda ederek millî ve manevi değerlerimizi korumak için daima göreve hazır olduğunuzu görmek, bu irademizi daha da pekiştirmektedir.

 

Değerli Bahriyeliler, Kahraman Leventler;

Sizler de ordumuzun her alanda etkin olduğu bu dönemde, önemli ve kritik görevler icra etmektesiniz.
Deniz Kuvvetlerimiz;

– Mavi Vatanımızdaki hak ve menfaatlerimizi azim ve kararlılıkla korumakta,

– Atlantik’ten Hint Okyanusu’na kadar şanlı sancağımızı şerefle dalgalandırmakta,

– Üstlendiği uluslararası görevler ile bölge ve dünya barışına önemli katkılar sağlamakta,

– Katıldığı ulusal ve uluslararası deniz tatbikatlarıyla da her geçen gün gücünü pekiştirmektedir.

Deniz Kuvvetlerimiz; bu faaliyetlerinin yanı sıra 6 Şubat tarihli büyük depremlerin hemen ardından bölgeye en hızlı şekilde ihtiyaç duyulan her türlü yardım malzemesinin ulaştırılmasında görev almış, bölgeden vatandaşlarımızın tahliyesini gerçekleştirmiştir. Bu süreçte TCG GÖKOVA fırkateyni de üstlendiği tüm görevleri başarıyla icra etmiş; kahraman denizcilerimiz, bu görevlerin yerine getirilmesinde büyük bir fedakârlık ve gayret ortaya koymuştur. Tüm bu faaliyetlerdeki üstün başarılarından dolayı Deniz Kuvvetlerimizin tüm personelini tebrik ediyor; siz kahraman Bahriyelilerimizi, gözlerinizden öpüyorum. Sizler, görevlerinizi büyük bir özveri ile icra ederken bizler de dünyanın en kuvvetli deniz güçlerinden biri olan Deniz Kuvvetlerimizin sahip olduğu imkân ve kabiliyetleri artırmak için her türlü gayreti gösteriyoruz. Çalışmalarımız, bundan sonra da artan bir ivmeyle devam edecektir.

Üstlendiğiniz vazifeleri başarıyla yerine getirdiniz

Türk Denizlerinin Yılmaz Koruyucuları, Kahraman Leventler,

Sizler; Çaka Bey’den Barbaros Hayrettin Paşa’ya, Piri Reis’ten Kılıç Ali Paşa’ya kadar büyük denizcilerimizden aldığınız ilhamla bugüne kadar üstlendiğiniz tüm vazifeleri başarıyla yerine getirdiniz.
Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına başlarken “Türkiye Yüzyılı” vizyonu ile çıktığımız bu yolda;

– Her türlü görevi başarıyla yerine getireceğinize;

– Büyük ve güçlü Türkiye’yi geleceğe güvenle taşımak için azim ve coşku ile daha çok çalışacağınıza ve böylelikle asil milletimizin gurur kaynağı olmaya devam edeceğinize yürekten inanıyorum.

 

Sözlerime son verirken;

– Mete Han’dan Sultan Alparslan’a, Barbaros Hayrettin Paşa’dan Fatih Sultan Mehmet’e, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten bugüne kadarki tüm devlet büyüklerimizi ve komutanlarımızı saygıyla anıyorum.

– Aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

Yeni yılda bir kez daha her birinize sağlık, esenlik ve başarılar diliyor; sizleri sevgiyle selamlıyorum.

Denizlerinizin sakin, pruvanızın neta, yolunuz ve bahtınızın açık olsun. Kalın sağlıcakla.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Millî Savunma Bakanı Güler, Bahriyelilerle
Giriş Yap

Gündem İstanbul - İstanbul'un Güncel Haber Platformu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!