STK’lar zor zamanlarda inanılmaz işler yapar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Türkiye Kent Konseyleri Birliği Dönem Başkanlığı’nı Cumhuriyet’in 100. Yılında yürüten Ankara Kent Konseyi, dönem başkanlığını Kocaeli’ne devrediyor. Bu kapsamda Türkiye Kent Konseyleri Birliği ile Kocaeli Kent Konseyi ev sahipliğinde, “Yeni Yüzyılda Erişilebilir Kentler” temalı Kocaeli Buluşması ve 15. Dönem Başkanlık Devir Teslim Töreni düzenlendi.

Programa, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Türkiye Kent Konseyleri 14. Dönem Başkanı, Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Ali Korkmaz, Türkiye Kent Konseyleri 15. Dönem Başkanı, Kocaeli Kent Konseyleri Genel Sekreteri Sedat Köse, Kent Konseyleri Kurucu Başkanı Necati Binici, Kocaeli Yerel Kültür Plat   formu Başkanı Metin Şentürk, TKKB Yönetim Kurulu Üyeleri ile farklı illerinden gelen Kent Konseyleri Birliği başkan ve yöneticileri katıldı.

Programın açılışında Türkiye Kent Konseyleri 14. Dönem Başkanı, Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz’ın moderatörlüğündeki söyleşiye konuk olarak Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın katıldı.

Kent Konseylerinin varlığı ile ilgili sahadan örnekler veren Doç. Dr. Büyükakın, “Türkiye Kent Konseyleri Birliği depremle ilgili çalışmaları merkezinize oturtmuş. Hiçbir devlet yok ki afet anında o afeti yönetmeye gücü yetsin. Depremde sivil toplumun gücünü gördük. Milli Mücadele yıllarında Gazi Mustafa Kemal Atatürk Samsun’a çıktığında nasıl organize olundu. Sivil toplum kuruluşlarının zamanında adı bu olmasa da sivil kişiler öne çıktı bu organizasyona destek verdi. Sivil toplum yapıları, liderlik edenler ve gönüllüleri toplumu öyle bağlarla birbirine bağlarlar ki o toplum çok anormal zamanlarda kentlerin yönetilmesi zor zamanlarında inanılmaz işler yaparlar” dedi.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
STK’lar zor zamanlarda inanılmaz işler yapar
Giriş Yap

Gündem İstanbul - İstanbul'un Güncel Haber Platformu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!